MČR SVITAVY

20.09.2014 20:21

    Dnes 20.9. se ve Svitavách konalo MČR ve flat tracku. Tradičně se odjely tři kategorie. V FT1 byl nejrychlejší Hanson Schruff, druhý skončil Pavol Pučko, jenž mu celé závody ze všech jezdců nejvíce šlapal na paty. Třetí dojel Rob Sijbring. Za zmínku jistě stojí čtvrté místo Yasmin Poppenreiter, která odjela polovinu finále na třetím místě a i v předchozích rozjížďkách se dokázala držet v první půlce startovního pole.

Classics vyhrál "jako obvykle" :-) Michal Hloušek, druhý pak byl Tomáš Matička a na třetím skončil šťastný David Havlíček. Doposud vedoucí jezdec MČR Radek Pecina pro technickou závadu nedojel finále, jinak měl našlápnuto bojovat o bednu.

Pohár Veteránů vyhrál František Chvojka, který se nejvíce přetahoval s Janem Škodou. Ten skončil druhý. Třetí dojel Martin Hakl, který soupeřil hlavně s Jakubem Štěpánkem.

Počasí vyšlo, diváci přišli a nikdo z jezdců se nezranil, co víc si přát?

Škoda jen, že do závodu FT1 nebyla připuštěna motorka s přestavěným plochodrážním motorem Jawa. Podle mě v tomhle AČR pochybilo a nezachovalo se dobře, když nepřesvědčivě vysvětlilo důvod zvláště pak, když nejdříve motorka prošla technickou přejímkou. 

Oficiální pořadí se objeví jak bude k dispozici v záložce body MČR.

Jinak to ovšem byli fajn závody a jsem rád, že se postupně objevují noví jezdci. FLAT TRACK FOREVER!                                                                      

       od Michal Špaček