Sezóna flat tracku v plném proudu aneb druhý závod MČR Svitavy 6.6.2015

07.06.2015 22:38

    Po nádherných závodech v Mariánských lázních jsme se spolu opět sešli v hojném počtu na druhém závodu MČR ve flat tracku. Tentokrát to byly Svitavy a letos první závod na krátké dráze, kde se se mělo teprve pořádně ukázat, jak je kdo na tom s technikou jízdy. Na tak "malé" dráze už totiž daleko víc záleží na jezdci než na jeho motocyklu. To se také potvrdilo, když ve třídě Classics Petr Mrázek skončil třetí na Harleyji a nebo v FT1, kdy Marcel Oravec na Kawasaki za sebou nechal lehké a výkonné motocykly. Ne, že by motocykly obou zmiňovaných jezdců postrádaly výkon, ale jsou prostě papírově moc těžké a uřídit je na tak technické dráze, jakou mají ve Svitavách vůbec není lehké.

    Závody měly hojnou zahraniční účast, přijeli jezdci z Itálie, Rakouska, Švýcarska a Holandska. Byly to opravdu těžké závody a to nejen kvůli velmi teplému počasí, které panovalo. Souboje na trati probíhaly v každé jízdě a v každe ze tří u nás se jezdících kategoriích. Všechny kategorie totiž byli tentokrát neobvykle hojně zastoupeny, v FT1 to bylo patnáct jezdců!  Ti se sice do rozjížďek o postavení na startu rozdělili na půl, ale do finále už nastoupili v plném počtu.

            Třída Veterán už není jen třídou neopečovávaných Jawiček a Čezet narychlo vytažených někde ze stodoly. Nyní v ní převládají naladěné kousky na které je radost pohleďět a motocykly uhánějí jako pravé závodní stroje. Velmi dobře si ve Veteránech vedl nový jezdec Jirka Slezák. Na svojí ČZ 250 ukázal, že do budoucna se s ním musí počítat v bojích o přední pozice. Zkušený matador a nejstarší jezdec Jirka Kozák se tentokrát musel sklonit před svými mladšímy soupeři, ale přesto bojoval jako lev a do zatáček najíždel jako čert. Překvapením byl „návrat“ Honzy Kratochvíla, který dříve jezdil kategorii Classics. Ten si půjčil flat trackovou Jawu 350 Davida Havlíčka a s přehledem vyhrál finále a to i po svém nepodařeném startu.

 

Předběžné výsledky:

FT1:   

  1. PAVOL PUČKO
  2. EMANUELE MARZOTTO
  3. LUCAS NICOLAS FORESTI

CLASSICS:

  1. TOMÁŠ MATIČKA
  2. MICHAL HLOUŠEK
  3. PETR MRÁZEK

VETERÁN:

  1. HONZA KRATOCHVÍL
  2. STANISLAV PAVELKA
  3. JAN ŠKODA