Veterán club Mšeno...

07.07.2016 23:40

Zdravíme všechny příznivce Veterán klubu Mšeno a také všechny milovníky závodů na ploché dráze. Jak nejspíš většina z vás ví, náš klub je pořadatelem plochodrážních závodů mopedů Stadion. Letos pojedeme už 12. ročník. Jelikož se takových závodů u nás moc nepořádá, začali jsem se poohlížet po něčem podobném: amatérských závodech, kde bychom mohli patřičně uspokojit naši touhu po rychlých strojích na dvou kolech. A vida... jezdí se u nás celý seriál závodů pro běžné motorky, vyrobené do roku 1962. Tyhle závody se jezdí jenom na oválech ploché dráhy a zpravidla jich je sedm. Super na tom je, že může startovat i 12 jezdců v jedné rozjížďce. Nestartují totiž vedle sebe, ale za sebou, v řadách po čtyřech. Jezdí se 3 rozjížďky na 5 kol a pak osmikolové finále. Tahle disciplína se jmenuje flat track nebo-li americká plochá dráha. Na (českém) internetu najdete její oficiální stránky (www.original-flattrack.cz), které rozhodně stojí za pozornost. Vloni jsme se za náš klub účastnili hned třech závodů, vyladili motorku a na letošní sezónu připravujeme ještě jednu. Tak zdar na akcích našeho klubu a možná i na flat track závodech.

 

www.jawaczveteran.cz/index.php